Туреччина не тільки є популярним туристичним напрямком, турецький ринок має попит серед міжнародних інвесторів. З кожним роком все більше іноземців інвестують в економіку Туреччини. У 2021 році країна посіла перше місце серед європейських держав за кількістю прямих іноземних інвестицій.
Туреччина оптимальна країна для інвестування. Далі вісім вагомих причин, чому варто вкласти гроші в економіку Туреччини у 2023 році.

Вигідне географічне положення
Туреччина розташована на перетині трьох континентів – Європи, Азії та Африки, завдяки чому країна відіграє важливу геополітичну роль. Компанії Туреччини мають доступ до ринків Європи, Близького Сходу, Північної Африки та Центральної Азії. Загальний обсяг їх ВВП складає близько 26 трильйонів доларів. Міжнародні компанії все частіше обирають Турецьку Республіку, як центр управління, експорту та виробництва.

Сильна економіка
В останнє десятиліття економіка Туреччини стабільно зростає. Завдяки активній роботі уряду країни Туреччина є одним з найголовніших отримувачів прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в регіоні. З 2003 по 2021 рік країна отримала 239 мільярдів ПІІ.
Згідно з рейтингом Світового банку у 2021 році Туреччина посіла 12 місце у світі за показником ВВП за ПКС (паритет купівельної спроможності), піднявшись на шість позицій у порівнянні з 2018 роком.
ВВП Турецької республіки виріс майже у 3,5 раза за останні 20 років: у 2002 році – 236 мільярдів, проти 819 мільярдів у 2021 році.
Безумовно катастрофічний землетрус, який відбувся у Туреччині у 2023 році вплине на економіку країни. Експерти прогнозують, що його потенційні економічні наслідки можуть призвести до втрати до 1% валового внутрішнього продукту країни у 2023 році. Найбільших втрат зазнали сільськогосподарські угіддя, поширення збитків на інші сектори економіки обмежене.
Також Туреччина є членом G20, в результаті чого має великий вплив на глобальні економічні процеси. Саме тому потенційні інвестори можуть побачити довгострокові перспективи в економіці держави.

Програми залучення іноземних інвесторів
Урядом Туреччини розроблена комплексна програма стимулювання інвестицій, яка допомагає прискорити отримання прибутку від інвестицій та мінімізувати ризики. Також керівництво країни надає низку допоміжних послуг для бізнесу: фінансування навчання працівників та персоналу, бізнес-консультації та допомогу у налагодженні діяльності в країні.
Туреччина затвердила кілька податкових пільг підприємствам, які інвестують в економіку країни: знижені ставки корпоративного податку, звільнення від податку на додану вартість (ПДВ) на обладнання та машини, імпортовані для інвестиційних проєктів та звільнення від митних зборів на сировину, імпортовану для виробництва.
Протягом перших семи-дванадцяти років Міністерство торгівлі Туреччини покриватиме внески соціального страхування, які іноземні підприємства сплачують турецьким працівникам.
Для деяких інвестиційних проєктів, таких як інвестиції в сонячну енергію або виробництво мікросхем, можна отримати право на виділення землі.

Можливість отримати турецьке громадянство
Програма «Громадянство Туреччини за інвестиціі» дозволяє основному заявнику та членам його родини отримати громадянство Туреччини в обмін на іноземні інвестиції. Зазвичай процес оформлення займає 6-8 місяців. Мінімальний обʼєм інвестицій від 400 000$. Доступно п’ять варіантів вкладень: купівля нерухомості, державних облігацій чи паїв в інвестиційних фондах, розміщення депозиту у турецьких банках чи відкриття бізнесу.
Бажаєте дізнатись детальніше про отримання посвідки на проживання чи громадянства через інвестиції у нерухомість Туреччини? Переходьте за цим посиланням.

Кваліфікована та конкурентоспроможна робоча сила
Населення Туреччини 84 мільйони осіб, з яких 33,3 мільйона осіб є працездатним населенням. Туреччина є третьою країною Європи за кількістю робочої сили. Також тут фіксується найшвидше зростання кількості робочої сили у Європі, це відбулось завдяки збільшенню університетів в державі. Наразі у ВНЗ Туреччини навчається близько 8 мільйонів студентів, щороку дипломи отримують 900 000 випускників.


Високий рівень розвитку транспортної інфраструктури
Уряд Туреччини виділяє кошти на розвиток транспортної системи країни. Зараз Туреччина має добре розвинену транспортну мережу з сучасною системою автомобільних доріг і розгалуженою мережею залізниць, включаючи швидкісні поїзди між Анкарою та Стамбулом.
Два великих аеропорти країни, стамбульський аеропорт імені Ататюрка та аеропорт Анкара Есенбога обслуговують міжнародні авіалінії. Турецький авіаперевізник Turkish Airlines входить до десятки найбільших авіакомпаній світу за розміром флоту, випереджаючи такі відомі авіакомпанії, як British Airways, Air Canada, Air France та Emirates.
Крім того, Turkish Airlines літає до більшості країн світу. Туреччина зʼєднана прямим рейсами з Японією, Сінгапуром, Китаєм, Південною Кореєю, Мексикою, США, Канадою та Бразилією.

Помірна вартість ведення бізнесу
Витрати на ведення бізнесу в Туреччині можуть бути набагато нижчими, ніж у більшості європейських країнах. Це значною мірою пов’язано з девальвацією турецької валюти – турецької ліри (TRY). Попри лінійне економічне зростання Туреччини за останнє десятиліття, долар США зріс у ціні на понад 400 відсотків в останні п’ять років порівняно з турецькою лірою, подібна ситуація і з євро.
Отже, Туреччина є гарним варіантом для іноземних інвесторів, адже економіка країни активно розвивається, уряд працює над створення пільгових умов для інвесторів, також в державі надійна інфраструктура та висококваліфікована робоча сила.

Чому Туреччина популярна серед інвесторів: 8 причин вкласти гроші в економіку країни

Antalya, Konyaaltı, Altınkum mah., Atatürk bulvarı No: 116, Blok: C, D: c2 (Özyeşilyurt sitesi)
Офіс
месенджери
Співпраця
Продажі
телефон
© ANTA Group 2023
Соціальні мережі