Нерухомість як інвестиційний актив: переваги та недоліки

Усі люди, які мають "вільні" гроші, шукають варіанти для їх вигідного вкладення. І хоча будь-які інвестиції передбачають деякі ризики, правильний і грамотний вибір об'єкта вкладення дасть змогу отримати гідний прибуток у довгостроковій перспективі.
Інвестиції в нерухомість - це оптимальний варіант для вкладення коштів, адже це дає змогу непогано заробити, здаючи житло в оренду або використовуючи його у власних цілях. У цій статті ви зможете знайти всю необхідну інформацію щодо купівлі інвестування в нерухомість.

Переваги інвестування в нерухомість
Купівля нерухомості - один із найбезпечніших і найнадійніших варіантів вкладення коштів. Це пов'язано з тим, що нерухомість ніколи повністю не знеціниться, а її вартість не впаде до нуля, як може трапитися з цінними паперами або акціями. Найчастіше вартість нерухомості або поступово зростає, або зберігає стабільність. Це дає змогу непогано заробити в довгостроковій перспективі.
Отримання пасивного доходу - одна з головних переваг купівлі нерухомості. Вкладіть кошти один раз, і отримаєте можливість отримувати постійний дохід, нічого для цього не роблячи. Це може стати доповненням до основного джерела доходу або можливістю вкласти кошти для розвитку ще одного бізнесу.
Ще однією важливою перевагою є надійність. За умови грамотного та відповідального підходу до купівлі нерухомості ви практично не ризикуєте втратою грошових коштів. Головне - ретельно перевірити всі документи та детально вивчити інформацію про забудовника.

Недоліки інвестиції в нерухомість
Насамперед варто зазначити, що під час здавання нерухомості в оренду дохід можна отримати лише в довгостроковій перспективі. За такого розкладу інвестиції можуть окупитися лише через 10-15 років. Крім того, якщо обраний об'єкт нерухомості не має попит, його може бути складно продати. Тому завжди обирайте варіанти, які завжди матимуть попит: однокімнатні квартири в центрі міста або торгові приміщення в прохідних місцях.
Також варто пам'ятати, що крім самої оплати житла, також можуть знадобитися додаткові вкладення в його ремонт, комунальні послуги, меблі, техніку тощо. І на закінчення варто пам'ятати, що для купівлі нерухомості вже на початковому етапі потрібно мати велику суму грошей. Тому це задоволення дозволити собі зможе далеко не кожен.

Інвестування в житлову нерухомість: можливі ризики
Ризики під час купівлі нерухомості можуть виникнути як на первинному, так і на вторинному ринку. Найголовнішою умовою є ретельна перевірка документів продавця або забудовника.
Найбільші ризики присутні при співпраці із забудовником. Це пов'язано з великою кількістю недобросовісних будівельних компаній. Завжди існує ймовірність, що об'єкт зрештою може так і не ввести в експлуатацію, а інвестор залишиться і без грошей, і без житла.
Крім того, потрібно перевірити, щоб договір із забудовником пройшов реєстрацію в електронному реєстрі. В іншому разі одна й та сама квартира може одночасно бути продана кільком покупцям.
Розглядаючи інвестування на вторинному ринку, то ризики в цьому випадку будуть набагато нижчими. Необхідно ретельно перевірити документи продавця і переконатися, що він точно є власником житла. Можливі ризики пов'язані з тим, що на житло можуть претендувати інші родичі, і вони зможуть оскаржити угоду купівлі-продажу в суді. Переконайтеся, що з квартири або будинку виписані всі її попередні мешканці. В іншому разі це доведеться робити за допомогою судової тяганини. Для певності запросіть довідку про всіх людей, які були зареєстровані в будинку з моменту початку його експлуатації.


Інвестування в нерухомість: житловий або комерційний ринок
Крім будинків або квартир, інвестування в нерухомість також має на увазі купівлю комерційних об'єктів: офісів, складів, торгових приміщень та інших варіантів для ведення бізнесу.
Ринок комерційної нерухомості зростає стрімкими темпами, особливо варіанти для довгострокової оренди. Кількість вільних комерційних приміщень зменшується, а вартість орендної плати зменшується. Особливим попитом користується комерційна нерухомість у прохідних місцях: торгові павільйони або офісні приміщення в центрі міста. Такі об'єкти можна завжди вигідно продати та примножити свої вкладення.
Розмір орендної плати для комерційних приміщень істотно вищий, ніж на ринку житлової нерухомості. Шляхом цього ваші інвестиції зможуть окупитися в найкоротші терміни. Головною умовою для цього є вигідне розташування.
Розглядаючи особливості інвестування в житлову нерухомість, можна сказати, що цей варіант більш популярний серед звичайного населення. Це пов'язано з тим, що за 10-15 років вкладені кошти окупляться, і власники зможуть подарувати своїм дітям чи онукам власний будинок. Оптимальний варіант - купівля житла у великих містах, які завжди матимуть попит.
Отже, інвестування в нерухомість - це одна з найбезпечніших і найнадійніших можливостей для вкладення власних коштів. Вкласти гроші можна як у житлову, так і в комерційну нерухомість, отримуючи дохід від її здачі в оренду або вигідного перепродажу.
Головна перевага інвестування в нерухомість - надійність і мінімальні ризики, а також можливість отримання регулярного пасивного доходу. Недолік полягає в тривалості терміну окупності.