В багатьох провінціях Туреччини є закони, які прийняті та діють на місцевому рівні. Деякі з них є доволі цікавими та навіть дивними. Розповідаємо, які правила можуть здивувати туристів, а про які закони варто знати та дотримуватись їх, щоб не отримати суворе покарання.
Найцікавіші закони Туреччини - Мер міста Сінджан (регіон Анкара) у 1997 році заборонив продавати напередодні Нового року тушки індички. Швидше за все, цей закон покликаний захистити мусульман від впливу європейських традицій.
- В місті Елязиг, що на сході Туреччини, заборонено відвідувати цвинтарі вночі.
- Градоначальник Ефеса заборонив жінкам у місті носити туфлі на підборах.
- Мерії Стамбула та Бодрума заборонили купатись в морі у спідній білизні.
- Також у Стамбулі заборонено використовувати фото дівчат у купальниках на рекламних білбордах.
- У місті Кумлуджа (регіон Анталья) заборонено жінкам працювати у питних закладах.
- В Аланії заборонено продаж на вулицях сувенірів, що зображують язичницького бога родючості з яскраво вираженим чоловічим дітородним органом. Однак наразі статуетки активно продають на вулицях міста.
- В одному із селищ регіону Чанаккале заборонено жартувати.
- В Едріміті неодруженим заборонено відвідувати парки.
- Якщо два іноземці вирішили одружитись в провінції Болу, то їм необхідно сплатити збір у розмірі 100 000 лір (майже 5300$).
За порушення кожного з цих законів передбачені штрафи, від 100 турецьких лір.
Важливі закони, про які варто знати іноземцюОсь кілька важливих законів, про які варто знати іноземцю, який проживає у Туреччині чи подорожує країною:
- Образа Кемаля Ататюрка чи турецького прапора є серйозним злочином, який може призвести до п’ятирічного ув’язнення.
- Неповага до турецької ліри також є незаконною та карається позбавленням волі на строк від шести місяців до трьох років.
- Відсутність посвідчення особи також може спричинити проблеми. Кожна людина в Туреччині, незалежно від того, є вона громадянином чи іноземцем, повинна мати при собі посвідчення особи, оскільки місцева поліція проводить вибіркові перевірки в туристичних і жвавих місцях.
- Вивезення стародавніх артефактів з Туреччини також може призвести до чималого штрафу та ув’язнення у термін від п’яти до дванадцяти років.
Туреччина – країна з багатою історією, культурою та власними, інколи не звичними для туристів законами. Розібратись з усіма тонкощами законодавства Туреччини допоможе локальна команда досвідчених адвокатів.
Замовляйте юридичну консультацію з будь-яких питань.
Чого не варто робити іноземцю у Туреччині? Туреччина мусульманська країна із суворими звичаями та традиціями, тому туристу не варто відверто одягатись, дане правило поширюється, як на чоловіків, так і на жінок. Також перебування на муніципальних громадських пляжах без купальних костюмів заборонено законом.
Дотримуйтесь правил куріння – палити заборонено в місцях скупчення людей: у кафе, на зупинках, в лікарнях, в будь-якому транспорті, за винятком особистого автомобіля тощо. Розмір штрафу за порушення правила становить 900 турецьких лір (близько 120 доларів США). Також до списку заборон потрапляє й алкоголь. Самі турки не п'ють його, але для туристів роблять виняток. Однак пити спиртні напої можна у барах чи у своєму номері. Вживання алкоголю в громадських місцях також карається грошовим штрафом.