Переїзд та життя у новій країні завжди повʼязані з певними труднощами. Експатам необхідно оформити дозвіл на проживання, знайти житло, роботу, вивчити особливості законодавства майбутньої країни проживання, адже крім зміни культури та мовного середовища, існує ряд труднощів, які впливатимуть на ваше повсякденне життя – податки, медичне страхування, фінансові операції тощо.
В останні роки все більше експатів обирають для переїзду Туреччину, бо в країні низька вартість життя, красиві ландшафти, гарний клімат та доброзичливе населення.
Проте турецьке законодавство має свої особливості. За інформацією експертів, представників турецьких юридичних фірм, для багатьох іноземців знайомство з турецькою бюрократією може стати неприємним викликом. У Туреччині система бюрократії довгострокова, часто між відділами відсутній зв'язок чи єдина система. Незалежно від того, що Ви плануєте: оформити дозвіл на проживання, придбати нерухомість, відкрити бізнес, отримати податковий номер та сплатити податки, купити автомобіль, відкрити рахунок чи придбати страхування – будь-яка процедура потребує детальної підготовки та ознайомлення з особливостями турецького права.
Складні бюрократичні процеси потребують допомоги турецького юриста. Також багатьом експатам краще звертатися до англомовного спеціаліста, щоб уникнути труднощів мовного барʼєра.
Більш детально про юридичні труднощі з якими можуть зіштовхнутись експати у Туреччині та можливості їх подолання читайте у нашому матеріалі.

Як переїхати до Туреччини?
Світові міграційні процеси в останні роки демонструють, що все більше іноземців розглядають Туреччину, як країну для постійного проживання.
Кожен, хто бажає переїхати до Туреччини на термін більше ніж 90 днів, повинен подати заяву на турецьку візу. Тип візи залежить від мети поїздки до Туреччини. Крім візи ви також маєте подати заяву на отримання дозволу на проживання в Туреччині. Без посвідки на проживання ви будете перебувати в країні нелегально.
Стати громадянином країни можна, якщо іноземець проживе у Туреччині безперервно протягом п’яти років або якщо ви одружитеся з громадянином Туреччини, тоді ви матимете право на громадянство через три роки.
Найбільш популярними способами імміграції до Туреччини є переїзд на роботу, навчання чи з метою возз'єднання з сімʼєю. Також, хоча у Туреччині немає спеціальної візи цифрового кочівника, іноземці, які зацікавлені у віддаленій роботі можуть подати заявку на візу та переїхати у будь-яке місто Туреччини, за умовою дотримання імміграційних правил.
Одним з найважливіших кроків у будь-якому міжнародному переїзді є підбір документів, які вам знадобляться для успішної імміграції та оформлення ПМП. Ви можете проконсультуватися з імміграційним адвокатом в Туреччині, спеціаліст допоможе вам зрозуміти терміни оформлення документів та тонкощі законодавства країни.

Інвестиційні програми в Туреччині для іноземців
Програма оформлення турецького громадянства в обмін на інвестиції є однією з найпопулярніших серед інвесторів.
Іноземці можуть отримати резиденцію у Туреччині інвестувавши в економіку країни від $400 000. Доступно пʼять варіантів вкладів: придбання нерухомості, інвестування у бізнес, придбання державних облігацій, купівля паїв інвестиційних фондів або відкриття депозиту у турецькому банку.
Найбільш популярним варіантом серед інвесторів є придбання нерухомості, адже ціни на житло у Туреччині зростають на 15-25% на рік.
Разом з інвестором громадянство в Туреччині можуть отримати члени сім'ї: дружина та діти.
Турецьке громадянство має багато переваг: безвізові поїздки у 110 країн світу, шенгенська віза на 5 років, бізнес-віза Е-2 або віза В-1/B-2 до США, зниження рівня податків. Також інвестор та його діти звільняються від служби в армії.
Для участі в інвестиційній програмі іноземець має подати пакет документів (залежить від обраного варіанту інвестування) на себе та членів сім'ї. Всі документи повинні бути нотаріально завірені, мати переклад та бути підтвердженими у посольстві Туреччини. Процедура доволі складна та потребує відповідної юридичної допомоги.

Придбання нерухомості у Туреччині
Попит на нерухоме майно у Туреччині зростає щороку, країна є абсолютним лідером за темпом росту вартості житла, випередивши США, Японію, Ісландію, Канаду. За останні 12 років вартість житла у Туреччині збільшилась на 641,15%. За оцінками фахівців найбільш значне зростання цін спостерігається в Стамбулі та на узбережжі Середземного моря (Аланія, Анталія). Такі високі темпи росту вартості нерухомості у Туреччині роблять її вигідним об'єктом для інвестицій. Проте купівля нерухомості в Туреччині має підводні камені: обрати гарний район розташування нерухомості, провести аналіз обʼєкта, договору, документів на житло. Супровід угоди від англомовного адвоката дозволить провести процедуру купівлі нерухомості без складнощів.
Бажаєте дізнатись детальніше про отримання посвідки на проживання чи громадянства через інвестиції у нерухомість Туреччини? Переходьте за цим посиланням.

Запуск бізнесу у Туреччині
Іноземці мають право засновувати та керувати у Туреччині компаніями на рівні з громадянами країни.
Відкриття бізнесу в Туреччині має певний ряд переваг, адже Турецька Республіка – держава зі стабільною економікою, яка стрімко розвивається. Уряд країни також активно підтримує розвиток підприємницького сектору в Туреччині. До головних переваг ведення бізнесу у Туреччині можна віднести: сприятливий для експорту курс турецької ліри, наявність кваліфікованої робочої сили, безмитна зона з Європейським Союзом, вільні економічні зони у самій Туреччині.
Процедура реєстрації компанії у Туреччині може відрізнятись від норм, які встановлені в країні Вашого проживання. Варто зазначити, що незалежно від того, чи плануєте ви розпочати малий, чи великий бізнес – це нелегкий процес. Першим кроком до запуску бізнесу має бути дослідження бізнес-середовища, у якому ви хочете створити компанію. Також власнику іноземного бізнесу було б корисно знайти надійну юридичну компанію, яка допоможе відкрити власну справу та вести підприємницьку діяльність згідно з чинним законодавством Туреччини.

Банківський рахунок у Туреччині
Перед реєстрацією компанії у Туреччині необхідно відкрити банківський рахунок. Він потрібен для здійснення фінансових операцій, внесення акціонерного капіталу тощо. Відкриттям банківського рахунку може займатися представник компанії або кваліфікований юрист.
Також банківський рахунок може знадобиться й іноземцям, які проживають у Туреччині. Для відкриття банківського рахунку фізичній особі потрібна копія паспорта, податковий номер Туреччини, банківські бланки та рахунок за комунальні послуги. Вся процедура займає близько години, її також можна здійснити онлайн на офіційних вебсайтах банку.
Процедура відкриття банківського рахунку для нерезидента Туреччини може здатися складною без професійної допомоги. Усі формальності, пов’язані з банківським рахунком для фізичних осіб або новостворених компаній у Туреччині може пояснити та належним чином виконати лише команда досвідчених юристів.

Стягнення боргів у Туреччині
При веденні підприємницької діяльності у Туреччині бізнес може зіштовхнутись з турецькими контрагентами, які не можуть або просто відмовляються сплачувати свої борги. У звʼязку з чим у постачальника можуть виникати серйозні труднощі в роботі. Проте норми турецького законодавства передбачають певні методи, які змушують боржника сплачувати рахунки – це статті Торговельного кодексу, Закону про банкрутство тощо. Команда досвідчених юристів допоможе в підписанні мирової угоди чи у веденні судового процесу.

Траст у Туреччині
Цивільний кодекс Туреччини передбачає різні способи, якими громадяни країни можуть захистити свої активи. Однак у турецькому законодавстві не прописаний один з найпоширеніших методів захисту активів, який доступний у більшості європейських країн: створення трастового фонду. Аналогом трасту у Туреччині є приватний фонд. Також іноземні громадяни, які переїжджають до Туреччини мають право створити траст у своїх країнах. Турецька податкова система не вплине на ці трасти. Щоб отримати повну інформацію щодо створення трастів у Туреччині, зверніться до місцевих юристів.
Законодавство Туреччини має багато особливостей, тому юридична підтримка може знадобитись експату на будь-якому етапі організації переїзду та облаштування життя у Туреччині. Щоб розвʼязати всі питання швидко та згідно з чинним законодавством – звертайтесь до досвідченої команди англомовних адвокатів у Туреччині.

Особистий юрист у Туреччині: коли може знадобитись допомога фахівця та переваги

Antalya, Konyaaltı, Altınkum mah., Atatürk bulvarı No: 116, Blok: C, D: c2 (Özyeşilyurt sitesi)
Офіс
месенджери
Співпраця
Продажі
телефон
© ANTA Group 2023
Соціальні мережі