Ринок нерухомості Туреччини у 2024 році: огляди та прогнози

У 2022-2023 році в Туреччині було зафіксовано стрімке зростання цін на нерухомість. Деякі експерти у своїх прогнозах на поточний рік відзначали зниження цін через зниження підвищеного попиту. Однак Турецька республіка продовжує зберігати провідні позиції у світовому рейтингу за зростанням цін на житло. Ми вивчили всю актуальну аналітику, щоб дізнатися прогнозовану вартість нерухомості в Туреччині 2024 року.

Результати 2023 року
Згідно зі статистичними даними, Турецька Республіка посідає перше місце за зростанням цін на нерухомість у багатьох світових рейтингах. Наприклад, у рейтингу порталу Global Property Guide Туреччина посіла перше місце з показником зростання цін на житло в розмірі 41,70%. Другу позицію посідає Північна Македонія з показником 18,32%, а третю - ОАЕ з показником 14,56%. Як можна побачити, інші країни суттєво відстають за цим показником.
Проаналізувавши внутрішній ринок, можна побачити, що вартість нерухомості в Туреччині найсильніше зросла у великих містах: Анкара, Стамбул та Ізмір. Саме в таких великих містах середня ціна на житло перевищила поріг попереднього року і досягла 3 мільйонів TL ($106,8 тис.).

Ринок нерухомості Туреччини
Наприкінці 2023 року простежується зниження обсягів продажів житлової нерухомості. Логічно було б уявити, що падіння попиту спричинить зниження цін. Але цей прогноз не справдився.
Розмір ринку нерухомості в Туреччині 2023 року практично досяг позначки в $90 млрд. До кінця 2028 року цей показник має сягнути $150 мільярдів із середнім показником зростання 11,16%. Такий прогноз представила Стамбульська асоціація будівельників (İNDER).
Купівля нерухомості в Туреччині приваблює багатьох інвесторів, оскільки ця країна має прекрасну транспортну розв'язку, вигідне географічне розташування, багаті туристичні ресурси та розвинену інфраструктуру. Стамбул, місце перетину Європи та Азії, став справжнім раєм для інвесторів і висхідною зіркою на ринку нерухомості.
Через відсутність вільних земель у центральних районах великих міст, будівництво великомасштабних проєктів змістилося на периферію. Стрімкими темпами розвивається масове житлове будівництво. Особлива увага приділяється забезпеченню житлом сімей з низьким соціальним рівнем доходу. Особливий попит мають сейсмостійкі житлові масиви.


ТОП-5 міст для купівлі нерухомості в Туреччині
Згідно з аналітичними звітами, найбільшим попитом для купівлі нерухомості в Туреччині користуються такі міста:
 • Стамбул - 416 тисяч угод;
 • Анкара - 214 тисяч угод;
 • Ізмір - 170 тисяч угод;
 • Анталья - 132 тисячі угод;
 • Бурса - 132 тисячі угод.
Крім того, стрімке зростання продажів об'єктів нерухомості спостерігається в Аланії, і становить 20%. Такого високого показника вдалося досягти завдяки стрімкому розвитку та високому інвестиційному потенціалу міста.
Ціна нерухомості в Туреччині 2024: прогнози експертів
На думку експертів, тенденція на стрімке зростання цін на нерухомість у Туреччині збережеться й надалі. Найімовірніше, у середині наступного року купити житло в Туреччині за цінами 2023 року буде практично неможливо. Цьому передують такі чинники:
 • Зростання собівартості будівельних матеріалів;
 • Дефіцит землі під забудову;
 • Стрімкий розвиток великих міст країни та підвищення їхньої інвестиційної привабливості;
 • Високий попит і недостатня пропозиція на ринку оренди нерухомості;
 • Велика кількість масштабних будівельних проєктів на території Туреччини.
Чи варто купувати нерухомість у Туреччині?
Саме зараз інвестування в нерухомість на території Туреччини є як ніколи вигідною можливість. Насамперед це пов'язано з тим, що в наступні кілька років зберігатиметься тенденція на подальше зростання цін. Можливо, подорожчання матиме виключно методичний характер. Але все ж оптимальні умови для інвестування склалися саме в цей момент. Це зумовлено переліком таких чинників:
 1. Вигідний обмін грошей. Національна валюта Турецької республіки продовжує падати вже багато років. Як би це не шкодило економіці країни, така ситуація є вигідною для іноземних інвесторів, які тримають свої кошти в доларах чи євро. Тож, просідання ліри гарантує фінансову вигоду, попри стрімке зростання цін на житло.
 2. Швидке зростання цін на нерухомість. У великих туристичних містах уже практично не залишилося вільних земельних ділянок для будівництва. Відповідно, ціни на землю підвищуватимуться. Анкара - це провінція з найстрімкішим зростанням цін на землю, показник збільшився на 92%. Друге місце посідає Анталія з показником 80%, а третє - Бурса та Ізмір - 74%.
 3. Коефіцієнт інвестицій. Інвестування в житло на території Туреччини гарантовано принесе прибуток закордонним вкладникам. Наступного року розмір інвестицій у ринок нерухомості досягне $1 млрд. Перепродаж або здача нерухомості в оренду принесе істотний прибуток у довгостроковій і середньостроковій перспективі.
 4. Сучасні будівельні технології. На ринку нерухомості Туреччини доступні як бюджетні апартаменти, так і варіанти преміумсегмента. Згідно з планами державної влади на наступні роки, уряд продовжуватиме оновлювати старі та зводити нові об'єкти міської інфраструктури, покращувати якість доріг. Завдяки цьому кожен інвестор зможе вибрати оптимальний за вартістю та характеристиками житловий об'єкт.
 5. Отримання пасивного доходу. Інвестори можуть здавати свою власність в оренду на тривалий період або співпрацювати з рієлторськими компаніями для забезпечення гарантованої оренди.
 6. Швидке отримання ВНП. Власники нерухомості на території Туреччини можуть легко отримати туристичний ВНП або ікамет за TAPU. Інвестори, які вклали в житло понад $400 тисяч, мають можливість оформити "золотий" паспорт за спрощеною схемою. Крім того, капіталовкладники можуть скористатися багатьма заохоченнями з боку урядових органів: знижки на податки, мита та багато іншого.
 7. Розумні ціни. Країни Європи та США пропонують набагато вищі ціни на нерухомість і показники оподаткування, порівняно з вартістю житла в Туреччині.
 8. Комфортні умови для життя. Громадяни Туреччини мають повний доступ до всіх комфортних умов життя: приємний клімат, мальовничі краєвиди, якісні харчові продукти, відносно низькі ціни на продукти першої необхідності, сприятлива атмосфера і привабливий інвестиційний клімат.
Підбиваючи підсумки, можна сказати, що вартість нерухомості в Туреччині продовжує підвищуватися. Цьому сприяють багато чинників: зростання цін на землю, привабливий інвестиційний клімат, можливість отримати ВНП і багато іншого. Вкладення в турецьке житло - вигідний інвестиційний інструмент. Купити житло в Туреччині з кожним роком стає все складніше, тому рекомендуємо вже зараз скористатися можливістю вигідно вкласти свої кошти.
Antalya, Konyaaltı, Altınkum mah., Atatürk bulvarı No: 116, Blok: C, D: c2 (Özyeşilyurt sitesi)
Офіс
месенджери
Співпраця
Продажі
телефон
© ANTA Group 2023
Соціальні мережі