Як оформити купівлю нерухомості в Туреччині

Туреччина приваблює іноземців не тільки розвиненою індустрією туризму, а й можливостями для придбання нерухомості. Купівля житла в Туреччині доступна для жителів багатьох країн, будь-якої національності або віросповідання. Єдина важлива умова - платоспроможність майбутнього інвестора. Приємним бонусом стане той факт, що власники нерухомості в Турецькій Республіці на суму від $400 тисяч можуть отримати громадянство цієї країни.
Але якщо у вас немає такої суми, не варто впадати у відчай. Для купівлі житла на первинному ринку, достатньо внести початковий внесок у розмірі 30% для оформлення безвідсоткової розстрочки оплати до завершення будівельних робіт. Вибір нерухомості за кордоном - вкрай важливий і відповідальний момент, який потребуватиме істотних фінансових вкладень, вивчення місцевого законодавства та інших важливих нюансів. У цій статті ми розглянемо, чим відрізняється купівля нерухомості в Туреччині для іноземців, права та обов'язки власників, а також етапи процедури придбання нерухомого майна.

Купівля житла в Туреччині для іноземців
Згідно зі змінами до законодавства, які було внесено 2012 року, громадяни 129 країн можуть купити нерухомість у Туреччині. Єдине обмеження полягає в тому, що вони не можуть купувати житлові об'єкти на території Чорного моря або земельні ділянки, площа яких перевищує 30 га.
Для залучення іноземних інвестицій державний уряд проявляє максимальну лояльність до закордонних покупців. За інвестування в ринок нерухомості іноземні громадяни можуть отримати посвідку на проживання або навіть громадянство Турецької республіки. Спочатку інвестиційний поріг для претендентів на турецький паспорт становив $250 тисяч. Через масштабний наплив мігрантів показник було піднято до $400 тисяч. Але через це кількість охочих отримати громадянство Туреччини не зменшилася.

Купівля нерухомості в Туреччині: алгоритм процедури
Розглянемо детальніше послідовність процедури купівлі житлових об'єктів на території Туреччини для іноземних інвесторів.
Етап 1. Попередній договір купівлі-продажу
Для закріплення права першого претендента на володіння нерухомістю і підтвердження серйозності намірів необхідно внести завдаток і укласти попередній договір про купівлю житлового об'єкта.
Етап 2. Підготовка документів
Для переоформлення права власності на нерухомість необхідно підготувати повний пакет необхідних документів:
 • Нотаріально завірена копія закордонного паспорта;
 • ІПН;
 • Довідка про доходи;
 • Виписка з рахунку в турецькому банку;
 • Свідоцтво про шлюб і народження дітей (за наявності);
 • Довіреність на представника в разі дистанційного укладення угоди.
Етап 3. Підготовка валюти
Для завершення угоди купівлі-продажу та оплати нерухомого майна необхідно конвертувати іноземну валюту в турецькі ліри. Крім того, під час укладення контракту знадобиться виписка з відділення банку про наявність національної валюти.
Етап 4. Оплата нерухомості
Для того, щоб купити будинок у Туреччині, іноземному інвестору необхідно внести повну оплату. Гроші можна внести на банківський рахунок продавця або перевести через юридичну особу. Переконайтеся, що контракт містить усю інформацію про житловий об'єкт: вартість, терміни платежів, площу та інші умови договору купівлі-продажу.
Важливо: під час укладення договору з іноземними інвесторами на угоді має бути присутній перекладач як юридична особа. Він нестиме повну відповідальність за точність, правдивість і якість перекладу.
Етап 5. Оформлення права власності
Потім інвестору необхідно переоформити право власності на житло. Для цього пакет необхідних документів необхідно передати в офіс реєстрації нерухомості. Ця процедура триває від 3 днів до кількох тижнів.
Етап 6. Оформлення ТАПУ та підключення абонентського номера для комунальних послуг
ТАПУ (свідоцтво про право власності на нерухомість) - офіційний документ, що підтверджує передачу володіння нерухомим майном на території Туреччини. Видачею цього документа займається Земельне Кадастрове Управління. Купити житло в Туреччині без отримання цього документа неможливо. Для отримання свідоцтва необхідно зареєструвати нерухомість і оформити абонентський номер для підключення комунальних послуг.
У ТАПУ вказана вся детальна інформація про власника, розташування, площу земельної ділянки, кадастрова вартість, реєстраційний номер та інші важливі відомості. Крім того, у це свідоцтво необхідно вклеїти фотографії всіх власників житла. Кількість можливих власників на один об'єкт нерухомості обмежується 10 особами.
ТАПУ буває 2 кольорів залежно від типу придбаної нерухомості. Червоне свідоцтво видається для житлової та комерційної нерухомості, а блакитне - для земельних ділянок.

Права та обов'язки іноземних інвесторів у Туреччині
Інвестиції в нерухомість у Туреччині передбачають отримання доступу до таких привілеїв, як право оформлення ВНП або навіть отримання турецького громадянства (вартість нерухомості в Туреччині має становити не менше $400 тисяч).
Але, крім прав, інвестори мають виконувати низку зобов'язань:
 • Оплата щорічного податку на нерухомість;
 • Оплата всіх заборгованостей за користування комунальними послугами;
 • Оплата щорічного податку на житло (ціна нерухомості в Туреччині, що перевищує $700 тисяч);
 • Дотримання законодавства;
 • Самостійний контроль над виконанням законів і сплатою податків у своїй країні.
Підбиваючи підсумки, можна зробити висновок, що купівля будинку в Туреччині - це прекрасний інструмент для інвестування коштів іноземних громадян. Єдиний виняток - житлові об'єкти на території Чорного моря або земельні ділянки понад 30 га. За умови купівлі нерухомості на суму від $400 тисяч, іноземці можуть претендувати на отримання турецького громадянства. ТАПУ - це офіційний документ для підтвердження передачі володіння нерухомим майном на території Туреччини.

Antalya, Konyaaltı, Altınkum mah., Atatürk bulvarı No: 116, Blok: C, D: c2 (Özyeşilyurt sitesi)
Офіс
месенджери
Співпраця
Продажі
телефон
© ANTA Group 2023
Соціальні мережі