Прибутковість інвестицій у Туреччині у 2024 році

Купівля нерухомості в Туреччині - чудова можливість для іноземних інвесторів стати володарем турецької посвідки на проживання та громадянства, а також примножити свій дохід. Житлова нерухомість у курортних регіонах - це дійсно вигідний актив, який швидко окупається. Житло в Туреччині має попит як серед орендарів, так і серед покупців. А постійне зростання вартості квадратних метрів лише підтверджує прибутковість інвестицій. Туреччина забезпечує високу окупність інвестицій, тому обсяг вкладень стрімко зростає з кожним роком.

Динаміка цін на нерухомість у Туреччині
У поточному 2023 році Туреччину назвали світовим лідером за зростанням цін на нерухомість. Євростат підтверджує, що зростання вартості нерухомості в Турецькій республіці перевищує показники європейських країн майже у 20 разів! Крім того, це твердження також підтверджують такі дані:
  • На кінець 2023 року вартість житлової нерухомості зросла на 110%;
  • Період ROI (return on investment) збільшився до 16 років;
  • Середня вартість житлової нерухомості в Туреччині перевищила позначку в $100000;
  • Трійку лідерів з купівлі нерухомості іноземними інвесторами складають Анталія, Стамбул і Мерсин.
Зростання прибутковості інвестицій, а також підвищення цін на турецьку нерухомість обумовлено інвестиційною привабливістю в довгостроковій перспективі, а також спрощеним переліком вимог до покупців. Варто зазначити, що при інвестуванні в нерухомість від $400000, ви зможете отримати турецьке громадянство для всієї своєї родини.
Прогноз цін на нерухомість у Туреччині на 2024 рік
Уже кілька років поспіль вартість нерухомості в Турецькій Республіці зростає швидше, ніж у будь-якій іншій країні світу. Згідно з думкою експертів, у 2024 році вартість нерухомості в Туреччині тільки збільшуватиметься. Це зумовлено такими чинниками:
  • Зростання вартості будівництва. У Туреччині стрімкими темпами зростає вартість усіх сегментів будівництва: робоча сила, матеріали, юридичні дозволи тощо. Отже, і ціни на новобудови також зростають, адже ніхто не хоче працювати у збиток. Крім того, слідом за новими об'єктами підвищуються і ціни на вторинному ринку.
  • Зниження темпів будівництва. Підвищення цін заважає забудовникам швидко продавати свої об'єкти. Тому вони починають будівництво нового проєкту тільки після реалізації попереднього. Зараз практично неможливо зустріти випадок, коли великий забудовник будує одночасно кілька десятків житлових комплексів. На кінець 2023 року, кількість виданих дозволів на будівництво скоротилася практично у 2 рази. А отже, дефіцит на ринку нерухомості 2024 року тільки зросте.
  • Цінність землі. Вартість нерухомості зростає і через ціни на земельні ділянки. Адже в популярних курортних регіонах Туреччини практично не залишилося вільних місць під забудову. Крім того, купівля землі - прекрасна ідея для вигідного капіталовкладення.
  • Економічна ситуація в країні. Попри світову кризу, вкладення в нерухомість - один із найнадійніших інвестиційних інструментів. Ці гроші ніколи не знеціняться, а нерухомість у разі потреби можна продати. Отже, цінність житла буде постійно зростати.
Стратегія інвестування та прибутковість нерухомості в Туреччині
Показник прибутковості завжди залежить від типу об'єкта та його розташування, а також класу житла, його видових характеристик, віку житлового фонду та рівня розвитку інфраструктури на прилеглій території. Для інвестування краще віддати перевагу мультифункціональним житловим комплексам з високою якістю будівництва та доброустрою, ніж щільній забудові без унікальної авторської концепції.
Також важливим моментом в отриманні доходу від нерухомості є терміни здачі. Для здачі житла на короткий період варто вибирати об'єкти з пішою доступністю до моря, наявністю поблизу торгово-розважальної інфраструктури, а також доступом до історичних пам'яток.
Якщо ви плануєте здавати житло в довгострокову оренду, варто обирати нерухомість із такими характеристиками: хороша транспортна розв'язка, відсутність туристичного шуму і високий рівень доброустрою району.
Варто зазначити, що рентабельність турецької нерухомості багато в чому залежатиме від того, чи враховано під час купівлі вищевикладені критерії. Середній показник прибутковості житлової нерухомості при короткостроковій оренді становить 8-12%, а при довгостроковій - 6-8%. Крім того, отримати значний приріст капіталу можна шляхом перепродажу нерухомості.
Найвигідніше купувати нерухомість на етапі будівництва. Тоді вартість квартири буде дешевшою на 30-40% від звичайної ринкової ціни. Завжди враховуйте, що вартість нерухомості в Туреччині щорічно підвищується на 15%, а за поточний 2023 рік вона збільшилася у 2 рази.
На нашому вебінарі ви зможете отримати ще більше інформації про інвестування в Туреччині, оцінити основні тенденції ринку та перспективи на 2024 рік, а також розібрати реальні кейси успішних інвесторів.
Antalya, Konyaaltı, Altınkum mah., Atatürk bulvarı No: 116, Blok: C, D: c2 (Özyeşilyurt sitesi)
Офіс
месенджери
Співпраця
Продажі
телефон
© ANTA Group 2023
Соціальні мережі