Доволі часто іноземним парам, які проживають у Туреччині потрібно змінити свій сімейний статус. Зареєструвати шлюб або розлучитись у Туреччині можуть усі іноземці, які мешкають в країні на законних підставах. Правила процедур одруження і розлучення для нерезидентів не відрізняються від загальних законів затверджених у Туреччині. Перелік документів та більш детально про кожну з процедур далі.

Як іноземцям одружитись у Туреччині?
Згідно з Цивільним кодексом Турецької Республіки іноземець може укласти шлюб у Туреччині, як з громадянином Туреччини, так і з громадянином іншої держави.
Для укладання шлюбу у Туреччині потрібно зібрати необхідний пакет документів, призначити дату в службі реєстрації (evlendırme memurluğu) та приїхати на церемонію з двома свідками.
Якщо наречений та наречена є громадянами однієї країни, то вони можуть одружитися в консульстві своєї країни або в турецькій службі реєстрації шлюбу (evlendırme memurluğu). У випадку, якщо молодята з різних держав – шлюб можна укласти лише в турецькій службі реєстрації (evlendırme memurluğu).

Переваги реєстрації шлюбу у Туреччині
Реєстрація шлюбу у Туреччині має багато переваг: процедура відносно проста і швидка, юридично шлюб дійсний у всьому світі, перед весіллям не потрібно оформлювати ПМП у Туреччині, наречений та наречена можуть бути громадянами різних країн. І ще одна важлива перевага – Туреччина красива країна, тому знайти тут гарне місце для весільної церемонії чи фотосесії буде доволі просто.

Покрокова інструкція для реєстрації шлюбу у Туреччині
Для реєстрації шлюбу іноземці мають перебувати у Туреччині на законних підставах: якщо пара проживає у Туреччині на підставі візи, то шлюб має бути укладений до закінчення терміну візи. За наявності ПМП Туреччини необхідно переконатися, що його термін також ще не минув.

1. Підготуйте необхідний пакет документів:
• Закордонний паспорт.
• Довідка про сімейний стан оформлена у консульстві країни походження та схвалена Міністерством Іноземних справ Туреччини.
• Свідоцтво про народження нареченого та нареченої з апостилем.
• Нотаріально засвідчений переклад закордонних паспортів, свідоцтва про народження та довідки про сімейний стан.
• Фото 4,5х6 см, не біометричні – 6 штук.
• Свідоцтво з апостилем, що підтверджує зміну даних (для тих, хто раніше змінював прізвище або ім'я).

2. Пройдіть медичне обстеження та отримайте медичний висновок про стан здоровʼя (sağlık raporu) – ця процедура стосується як іноземців, так і громадян країни. Перелік аналізів: рентген легень, загальний аналіз крові з виявленням групи крові та резус-фактора, тест на наявність середземноморської анемії, тест на гепатит, сифіліс, СНІД, генетичний тест на спінальну м'язову атрофію, тест на деякі інфекційні захворювання та ІПСШ, якщо партнери або один із партнерів старше 60 років, можуть вимагати також висновку лікаря про психічне здоров'я.
Перешкодою для весілля може стати наявність одного з захворювань: сифіліс, проказа, гонорея, м'який шанкер та туберкульоз.

3. Подайте заяву до місцевої служби реєстрації шлюбу (evlendirme memurluğu) та оберіть дату.
Якщо молодята не володіють турецькою або погано говорять нею, то на етапі подання заяви та на самій весільній церемонії повинен бути перекладач.
Важливо! У Туреччині є закон, який зобов'язує жінку чекати 300 днів після розлучення до того, як вона зможе вийти заміж знову. Якщо в країні походження нареченої термін очікування не передбачено, то перед весіллям у Туреччині ви не зобов'язані виконувати цю умову. Однак працівники у турецьких службах реєстрації шлюбу схильні дотримуватись даного правила. Тому перед поданням документів наречена має бути проінформована про цей закон та знати свої права.
Розібратись з усіма тонкощами сімейного права у Туреччині допоможе локальна команда досвідчених адвокатів. Пакет документів для укладання шлюбу, проходження медичної комісії, підготовка документів для розлучення – замовляйте юридичну консультацію та з легкістю вирішуйте усі формальності.

Розлучення за законами Туреччини
Іноземці, які прийняли рішення розлучитись повинні знати, що у Туреччині розроблені два види шлюборозлучних процесів: розлучення за взаємною згодою та без домовленості.
• Розлучення за взаємною згодою – простий та швидкий метод розірвання шлюбу. Проте він можливий лише, якщо подружжя прийняло рішення розлучитись мирно, попередньо обговоривши всі умови. Сторони укладають договір про розподіл майна та призначаються суму виплат компенсацій та аліментів. Потім звертаються до сімейного суду за місцем проживання. Суд може скоригувати умови протоколу, якщо у ньому обмежуються чиїсь права. Процес розлучення завершується за одне засідання.
• Розлучення без домовленості – процес розлучення розпочинає один із подружжя, а другий отримує оповіщення. Підстави для розлучення: подружня зрада, фізичне та моральне насильство, психічний розлад одного з подружжя, злочин, який скоїв один із подружжя, алкогольна, наркотична залежність, аморальний спосіб життя, непримиренні розбіжності. Процес може бути складним та довгим, зазвичай тривалість процесу 2-3 роки та більше. Для оформлення одна зі сторін пише заяву з усіма претензіями та доводами, після призначається суд. Вся процедура розлучення проводиться шляхом судових засідань.

Одруження і розлучення у Туреччині: закони та правила для іноземців

Antalya, Konyaaltı, Altınkum mah., Atatürk bulvarı No: 116, Blok: C, D: c2 (Özyeşilyurt sitesi)
Офіс
месенджери
Співпраця
Продажі
телефон
© ANTA Group 2023
Соціальні мережі