Yatırım amaçlı gayrimenkul olarak Bali

Giderek daha fazla yabancı yatırımcı ve göçmen Bali'de mülk satın almaya ilgi duyuyor. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü bu cennet ada yatırımcılara iyi bir pasif gelir ve sonsuz yaz ülkesinde yaşamak için hoş koşullar sunuyor. Buna ek olarak, Bali'de mülk satın almak, Endonezya'ya sonsuz turist akını nedeniyle daireleri kiralamaktan yüksek bir getiri elde etmenizi sağlar. Bali'de mülk sahibi olan yabancı yatırımcıların oturma izni veya yatırımcı vizesi için başvurabileceklerini de belirtmek gerekir. Bu yazıda Bali'de emlak yatırımının temel özelliklerine ve faydalarına bakacağız.

Bali'de emlak yatırımının karlılığı ve beklentileri
Endonezya hızlı bir ekonomik kalkınma temposuna sahiptir. İstatistiklere göre, GSYİH büyümesi yarım yüzyıldır yılda en az %5 olmuştur. Enflasyon da ılımlı bir seviyede tutulmaktadır: Avrupa ve ABD ortalamasının da altında olan %5.
Mülklerdeki doluluk oranları da %80-90 gibi yüksek bir seviyede seyretmektedir. Bali'deki emlak piyasası pandemiden sonra yavaş yavaş toparlanıyor. Uzmanlar, yolcu trafiğinin önümüzdeki yıllarda hızla artacağını öngörüyor. Bu, bir havaalanı, kruvaziyer gemileri için yeni limanlar, Formula 1 pisti, Paramount Pictures parkı ve turistleri çekmek için diğer altyapı tesislerinin inşası ile kolaylaştırılmıştır.
Yabancı yatırımcılar da yerel emlak piyasasının sadakatinden etkilenmektedir. Bali'de mümkün olan en kısa sürede mülk satın almak yatırımcılara iyi bir getiri sağlayabilir: %3-60'tan az olmamak kaydıyla ve bazı durumlarda inşaat dönemi için %100.
Bali'deki emlak piyasasının coğrafyası göz önüne alındığında, ana faaliyetin adanın güney bölgelerinde yoğunlaştığı sonucuna varabiliriz. Tarihsel olarak bu, ilk havalimanının inşasından kaynaklanmaktadır. En yerleşik ve yoğun nüfuslu bölgeler Kuta, Seminyak, Changgu, Ubud ve Berawu'dur. Örneğin, Changgu bölgesinin %97'si yapılaşmıştır, bu nedenle okyanus üzerinde boş bir arsa bulmak neredeyse imkansızdır. Bu bölgede mevcut en iyi seçenek ikinci hat, hatta adanın derinliğidir.


Bali'de emlak yatırımı yapmanın faydaları
Bali'de mülk satın almak, küresel krizde bile yatırımcıya kar getirecektir. İstatistiklere göre, Endonezya ekonomisi turist trafiğindeki artış nedeniyle hızla toparlanıyor.
Çoğu yabancı yatırımcı için Bali, turist, ziyaretçi veya yatırımcı vizesi temelinde ziyarete açıktır. Buna ek olarak, oturma izni alma olasılığı Bali'de mülk satın almak için bir başka ek argümandır.
Pasif gelir ve finansal yatırımın hızlı geri dönüşü için Bali'de bir ev satın almanın ana avantajlarını düşünün:
  • Ortalama yatırım getirisi (ROI) en az %35'tir. Bu sayede emlak yatırımınız 5-7 yıl içinde kesinlikle karşılığını verecektir.
  • Bali'de mülke olan yüksek talep, şehrin boş alanlarında yeni villaların aktif olarak inşa edildiğini doğrulamaktadır;
  • Popüler turistik bölgelerde (Changgu, Uluwatu ve Ubud) uzun vadeli kiralık dairelerin karlılığı. Kira değerindeki yıllık büyüme seviyesi %15-20'ye ulaşmaktadır.
  • Yabancı markaların aktif olarak ortaya çıkması ve popülerleşmesi, Bali'nin yatırımcılar ve iş insanları arasındaki popülerliğini kanıtlamaktadır. Bu faktörler ada genelinde ekonomik istikrar ve altyapı gelişimini garanti etmektedir.
Özetle, yatırımcı vizesi alma olasılığının Bali'de mülk satın almanın ana avantajlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede alıcılar ve aile üyeleri 5 ila 10 yıllık bir süre için oturma izni alabilirler.
Antalya, Konyaaltı, Altınkum mah., Atatürk bulvarı No: 116, Blok: C, D: c2 (Özyeşilyurt sitesi)
Ofis
haberci̇ler
İşbirliği
Satış
Telefon
© ANTA Group 2023
Sosyal medya