Türkiye her zevke hitap eden bir turizm merkezidir. Hem yazın hem de kışın tadını çıkarabileceğiniz için yılın zamanı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Ülke, yaz tatillerini planlamak için yabancılar arasında çok popülerdir.
Türkiye çok misafirperver bir ülkedir ve çoğu insan bunu her şey dahil paketle ilişkilendirir. Ancak, bu ülkede kendi seyahat düzenlemelerinizi de yapabilirsiniz. Türk turizmi her yıl gelişmektedir. Kısacası, her zevke ve keseye uygun bir tatil bulabilirsiniz.

Türkiye'ye giriş koşulları
Avrupa'dan, Orta ve Güney Amerika ülkelerinin çoğundan ve Kuzey ve Orta Asya ülkelerinin çoğundan gelen turistlerin turist vizesine ihtiyacı yoktur, ancak Türkiye'de 90 günden fazla kalmamak şartıyla.
Eğer Kuzey Amerika, Avustralya, Güney Afrika, Endonezya veya Suudi Arabistan vatandaşıysanız Türkiye'ye seyahat için elektronik vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu işlem üç gün sürmektedir ve bu vizeyi online olarak sipariş edebilirsiniz.
Diğer ülke vatandaşlarının vize almak için aşağıdaki belgeleri sağlamaları gerekmektedir:
- geçerli bir pasaport;
- otel rezervasyonu ve uçak bileti kanıtı;
- doldurulmuş başvuru formunuzun bir kopyası;
- mali durumunuzu gösteren belge;
- son altı aya ait banka hesap özeti.
Vizeye ihtiyacınız olup olmadığını ve ne tür bir vizeye ihtiyacınız olduğunu anlamak için web sitemizden bir hukuk uzmanına danışabilirsiniz.

Türkiye'de neleri ziyaret etmeli
Türkiye zıtlıkların ve inanılmaz manzaraların ülkesidir. Herkes için mükemmel bir tatil var. Bu ülkede her zaman gidilecek bir yer ve görülecek bir şey vardır. Dinlendirici tatil sevenler plajı ve turkuaz denizi seçebilirler. En iyi plajlar Antalya, Alanya, Belek, Bodrum, Dalaman, Kemeri, Marmaris ve Fethiye'dedir. Yoğun bir eğlence programı, yüzme havuzları, su parkları, farklı geziler var. Doğa sporlarını sevenler için tüplü dalış yapabilir veya dağlara gidebilirsiniz. Dağlarla çevrili küçük bir tatil beldesi olan Ölüdeniz'e gidebilirsiniz. Burada Mavi Lagün Doğa Koruma Alanı ve sıra dışı bir plaj var. Aşırı bir şey yapmayı planlıyorsanız, bunu sağlık sigortanıza dahil etmenizde fayda var. Elbette en popüler tatillerden biri Kapadokya gezisidir. Herkes buradaki eşsiz kayalıkların üzerinde bir sıcak hava balonuyla uçmayı hayal eder. Ayrıca mağara otellerde de kalabilirsiniz. Bu yerde bir tatil sizi kayıtsız bırakmayacaktır.

Dil ve para birimi
Türkiye'de Türkçe dili yaygın olarak konuşulmaktadır. Ünlü turistik noktalarda Rusça, İngilizce, Fransızca ve Almanca da duyabilirsiniz. Ancak, yerel halkın diğer dilleri konuşması zordur, bu nedenle turistleri anlamak için tercümanlar kullanırlar.
Ülkenin ulusal para birimi Türk Lirasıdır. Tabii ki seyahat ederken yanınıza hem nakit hem de kart almalısınız. Ödeme yapmak için kullanabileceğiniz dolar ve avroyu bozdurmanız daha iyi olur. Kart, turizmin yaygın olduğu yerlerde en yaygın ödeme şeklidir. Nakit, küçük bir ücret karşılığında herhangi bir ATM'den çekilebilir. Türkiye'nin pazarlarında kesinlikle pazarlık yapmaya değer. Fiyatınızı söyledikten sonra, eğer satıcıya uygunsa, satın almayı reddetmeyin.

Türkiye'de Ulaşım
Otobüsler ve trenler ülkedeki en yaygın ulaşım şekilleridir. Turistler genellikle her zaman sabit bir fiyatın olduğu taksileri tercih eder. Bununla birlikte, dolaşmanın bir başka kullanışlı yolu da araba kiralamaktır. Uluslararası bir ehliyetle kendiniz de araç kullanabilirsiniz.
Türkiye sadece tatil için değil, aynı zamanda insanlarının kültür ve geleneklerini öğrenmek için de çok ilginç bir ülkedir. Bu nedenle, seyahatinizi olabildiğince zengin ve olumlu hale getirmek için her şeyi önceden planlamaya değer.

Türkiye'ye turizm amaçlı seyahat: ziyaret edilecek yerler, giriş koşulları, para birimi ve ulaşım

Antalya, Konyaaltı, Altınkum mah., Atatürk bulvarı No: 116, Blok: C, D: c2 (Özyeşilyurt sitesi)
Ofis
haberci̇ler
İşbirliği
Satış
Telefon
© ANTA Group 2023
Sosyal medya